Výběr nového jedince

Při výběru nového jedince musíte brát v úvahu dva hlavní faktory – jak je starý váš původní osmák a jakého je pohlaví.

Osmák kterého chcete začlenit do páru s vaším starším osmákem by měl být přibližně stejně starý, ale v zásadě to nehraje moc velkou roli. K samci byste neměli kupovat dalšího samce, protože by se pravděpodobně nikdy nesnesli, takže je lepší samice. K samici se hodí obě pohlaví, protože dvě dámy se snesou lépe.

Dva osmáci

Jak na to?

  • Nejdříve musíte osmáka umístit do samostatné ubikace a ochočit si ho.
  • Nejlepší je dát osmáčí ubikace přímo vedle sebe, aby si na sebe mohli zatím zvykat pachově a vizuálně. Pokud už máte osmáka ochočeného, můžete začít se sbližováním s jeho nastávajícím partnerem. Pokud už opravdu máte osmáka ochočeného, neměl by se bát když ho vezmete a dáte do druhé ubikace k druhému osmákovi. Pokud se už od začátku začnou prát a ani se neočichají. Je lepší před tím, než tam dáte oba všechno uvnitř vyměnit, aby ani jeden z nich nepoznal že je doma. Nebo rozmíchat vodu s nějákym vysoce aromatickým, PŘÍRODNÍM olejíčkem [!Pozor – tak 2 kapky do litru!] a celou ubikaci vystříkat rozprašovačem.
  • Pokud se začnou očichávat a oba se osmělí a začnou běhat po teráriu, tak je všechno v pořádku. Obvykle následuje rvačka o to kdo to povede – většinou vyhraje ten starší, hlavně se nebojte a nechte je ať si to vyjasní, pokud nedochází na drápy a krev je to v pořádku!
  • Pokud jejich rvačky do týdne neskončí je lepší je oddělit a zkusit to jinak. Normálně se tak po dvou – třech dnech prát přestanou a začnou se k sobě tulit.